Вівторок, 05.03.2024, 06:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Менської районної державної адміністрації

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Block title

Патріотичне виховання у навчальних закладах району

 

Увага! Сайт змінив адресу на https://mena-osvita.org.ua/

 

Синявський ДНЗ "Дзвіночок"

«Вітчизна наша - Україна»

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ

Цвітуть волошки сині в житі

Звідсіль веде дорога в світ

В Синявському ДНЗ «Дзвіночок» з 8 по 12 лютого 2016 року пройшов тематичний тиждень «Вітчизна наша - Україна».

 Метою проведення Тижня є виховання у дітей любові до рідної країни, ознайомлення зі звичаями та традиціями предків, формування національної самосвідомості, громадської культури, патріотичних почуттів всіх учасників педагогічного процесу.

 Завдання Тижня: привернути увагу педагогів, батьків до патріотичного виховання; використовувати заходи етнопедагогічної спадщини у сучасному педагогічному процесі; знайомити з традиціями, побутом, творами мистецтва свого народу.

 Робота по вихованню патріотичних почуттів проводилася в таких  напрямках: робота з дітьми, батьками,  кадрами та вчителями Синявської ЗОШ.

 8 лютого відбулося урочисте відкриття Тижня за участю дітей «Козацькі розваги», під час якого діти закріпили знання про козаків, їх побут, звичаї та традиції. А також брали участь в іграх – естафетах, пов’язаних з козацтвом.

Протягом Тижня проведені такі форми роботи з дітьми: тематичні заняття «Державні символи України», «Україна рідний край», «Народні обереги», «Звідки сила в козаків», «Маленьким українцям про державні символи», «Українська хата», «Мандрівка бабусиною світлицею», «Український віночок», тощо, лялькові вистави за мотивами українських народних казок, проводилися народні ігри, забави, екскурсія в  шкільну бібліотеку.

Для батьків були розміщені в інформаційних куточках консультації та папки – пересувки: «Дитячий фольклор», «Роль сім’ї в вихованні патріотичних почуттів у дошкільників», «Народна педагогіка», «Виховання майбутнього громадянина» тощо, розроблені пам’ятки «Способи відкрити дитині свою любов».

10 лютого вихователь разом з вихованцями зробила виставку робіт «Такою бачу Україну». 

Завідувач ДНЗ «Дзвіночок»  Семко Н.М та вихователь Дємєнт’єва А.В. провели семінар – практикум для вчителів Синявської ЗОШ на тему «Патріотичне виховання особистості в умовах сучасного дошкілля». На даному заході були присутні: директор Синявської ЗОШ П’ясковський Л.Л., заступник з навчально-виховної роботи – Герасименко А.В. та вчитель початкових класів – Любочкина В.О. Під час семінару –практикуму вихователем та завідувачем  було розкрито форми роботи які застосовують педагоги в дошкільному закладі з патріотичного виховання в роботі з дітьми. Вчителі були не тільки слухачами але й співрозмовниками.  Дуже активно обговорювали принципи, які використовують у своїй роботі з патріотичного виховання. По закінченню семінару  було показано майстер клас із виготовлення народного оберегу «Підкова  щастя».

 Спеціально для гостей були виготовлені методички в яких розміщена інформація про обереги. Виготовлену власноруч підкову вчителі подарували дитячому садку.

Урочисте закриття тематичного тижня відбулося 12 лютого музичним святом «Ігри патріотів», на яке було запрошено вчителів з Синявської ЗОШ, батьків вихованців та всіх бажаючих.

 

 

 

 ДНЗ "Сонечко" Менської міської ради

         Давньогрецький філософ Платон казав, що ніхто не стає доброю людиною випадково. Тож і патріотом випадково ніхто не стане. Безперечно, виховувати патріотичні почуття в дитини потрібно змалку. І на тлі трагічних подій в Україні ця потреба стала ще актуальнішою.

         А який зміст варто вкласти сьогодні в поняття «патріотизм?» Це питання та ряд інших, не менш важливих за значенням, вирішували педагоги ДНЗ «Сонечко» м. Мена протягом тематичного тижня з патріотичного виховання, який проходив з 12 по 16 жовтня 2015р. під назвою «Я люблю тебе, моя рідна Україно!!!».

         Цілий тиждень в дитячому садку вирували різноманітні заходи, проникнуті  духом патріотизму, за участі вихованців та їх батьків. Це: і цікаві «Козацькі розваги», на яких дітлахи визначали свого отамана та спробували зварити козацьку кашу, і тематичні заняття на тему: «Моя барвиста Україна», «Таємниці народних ремесел», де вихованці говорили про красу рідної землі, згадували Державну символіку, народні обереги, а також не за гроші, а за власні знання  купували вироби народних умільців України. Не залишила нікого байдужим і виставка дитячих робіт під назвою «Мирне небо-щасливі діти», до організації якої залучилися всі небайдужі  батьки та  їх діти. Скільки творчості, фантазії, патріотичних почуттів  було проявлено у виготовленні різноманітних поробок, аплікації та малювання.

         З особливим почуттям патріотизму та любові до України в ході тематичного тижня  був проведений  захід «Я –громадянин України», на якому   почесними гостями  були  запрошені учасники АТО. Гучними оплесками та запашним короваєм дякували своїм героям за їх хоробрі серця  та відвагу  всі вихованці  та їх батьки, які були присутні на святі. З гордістю  вихованці старших груп декламували вірші про Україну,  виконували пісні про дівчаток-україночок, а хлопчики про Менських козаків, читали  дитячу молитву, щоб нарешті настав мир по всій країні. Завершився захід виконанням урочистого Державного гімну України всіма присутніми.

На згадку про зустріч та щасливе майбутнє дитинство  діти подарували гостям власноруч виготовлених паперових  журавликів, що символізують мир у всьому світі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ГОРОДИЩЕНСЬКА ЗОШ І-ІІ  СТУПЕНІВ

"Доскукатися до серця"

      Події на сході України не кожним з нас сприймаються як реальність - через шпальти газет та випуски новин. Відчувають по-справжньому тривогу і біль здебільшого ті, чиї сини, чоловіки, батьки нині призвані до Армії. 

       За десятиліття мирного, хоч і нелегкого життя ми - суспільство - встигли дещо розслабитись. Але остукатися до сердець можливо.Треба тільки дуже хотіти. У Городищі це зробили: городищани співпрацюють з Менським Громадським Координаційним центром допомоги Українській Армії та надали допомогу безпосередньо сім'ям тих, хто нині перебуває на службі у Арміїї.

      Власне, масовим заходам передвала кропітка робота. Про початок акції було оголошено у школі на святі Першого дзвоника. Потім по селу було розклеєно 40 оголошень з закликом підтримати армію. Наступним кроком був шкільний ярмарок 10 вересня, про який повідомляла газета "Наше слово". Тиждень по тому у ефір вийшла шкільна радіогазета. Діти ділилися враженнями від доброчинного ярмарку, дякували всім, хто бравучасть та запрошували на благодійний концерт.

      Концерт відбувся у суботу 20 вересня. При ціні квитка 5 гривень зі благодійної скриньки того вечора було вийнято 1063 гривні. За один вечір. У маленькому селі. Просто більшість давали 10, 20, а хто 50 і 100 гривень. А напередодні, на Михайлове Чудо, молодь у центрі села на асфальті зробила напис великими літерами синього кольору "Слава Україні!".

     Всього за 20 днів вересня, протягом який тривала акція, населення села Для Української Армії зібрало 6740 гривень.

     11 жовтня до школи на запрошення дирекції завітав учасник АТО, батько п'яти дітей, Д.Коваленко. Важко передати словами які почуття і враження викликали у нас стримані розповіді воїна.

ЗЕМЛЯКИ! ЗАКЛИКАЄМО ВАС, ПРИЄДНУЙТЕСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО ТІЛЬКИ РАЗОМ! БЕРЕЖИ, ГОСПОДЬ, УКРАЇНУ!!ЛІСКІВСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

 

"Допомогти бійцям"

         Учні і педагогічний колектив Лісківської ЗОШ І-ІІ ст. протягом 2014 року активно приймали участь у заходах, спрямованих на допомогу бійцям, які знаходяться у зоні АТО. У квітні спільними зусиллями жителів селі та шкільного колективу було зібрано 1800 гривень, які передано мобілізованим в зону для придбання необхідних речей. Колектив школи зібрав продукти харчування (консерви, сало, верення, сир, ковбаса, домошня консервація тощо) і передав все у військову частину Гончарівська. У жовтні всі  згуртувались і зібрали знову ж продукти харчування, які особисто "Новою поштою" переслали бійцям І танкової бригади, що перебувають біля Волновахи Донецької області.

         В стінах нашої школи, в рамках акції, було проведено виховний захід "Вони стали на захист Батьківщини", під час

 якого учні школи малювали патріотичні малюнки, писали листи воїнам зі своїми побажаннями миру та швидкого повернення додому. Всі вони були передані бійцям, а яскраві малюнки оформили у гарну виставку, під назвою "Україна - єдина країна, жовто - блакитна моя".

НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ! ДОПОМАГАЙТЕ НАШИМ БІЙЦЯМ! АДЖЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ НЕ ЛИШЕ МАТЕРІАЛЬНИХ БЛАГ, А Й, ОСОБЛИВО, ЗВИЧАЙНО ЛЮДСЬКОЇ УВАГИ!!!!

 

 БЕРЕЗНЯНСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

"Виховання патріотизму починай з себе"

       20 вересня у школі було проведено свято квітів «Символи державні й символи народні у віках сплелись, як квіти у вінку». Проведено ряд заходів до Дня українського козацтва (Дня захисника України) 14 жовтня: урочиста лінійка з посвятою в козачата учнів 1 класу, спортивне свято «З козаків візьмемо приклад», години спілкування у всіх класах.

      У листопаді 2014 року в 3 класі було проведено акцію «Підтримаємо героїв: листи та малюнки учасникам АТО» (вчитель Хабло Н. І.). Дитячі малюнки були передані до районного методичного кабінету. 6 грудня 2014року відбувся загальношкільний благодійний «Ярмарок козацьких страв» по збору коштів на підтримку  земляків, учасників АТО. Учнями школи було зібрано і передано кошти в сумі 727 грн. визначеній виконкомом селищної ради відповідальній особі Ковдику О. Д.

     Проведено уроки мужності: «Вони захищають Україну» (9 клас), «Вони на захисті Вітчизни» (8 клас) (про участь бійців з Чернігівщини у бойових діях в АТО за матеріалами газети «Гарт») «За синєє небо, за хлібне поле – боротися будем завжди!» (6 клас).  Бесіди у початкових класах «Захисники Вітчизни – наша гордість»

     4 – 5 грудня 2014 року – шкільні спортивні змагання з настільного тенісу присвячені воїнам АТО.

 

 

 

 КИСЕЛІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

"Виховання починається з тебе"

        З метою виховання в учнів патріотизму, любові до Батьківщини в школі проведено ігри патріотів під гаслом «Україна - єдина країна» (6-11 класи), урок-лекція «Ознайомлення з державними символами України» (4 клас), виховна година «Я – громадянин України» (1 клас), бесіда про повагу до державних символів (8 клас), конференція «Забезпечення прав і свобод людини в Україні: теорія і практика» (9-11 класи),  флешмоб «Ми – українці», віддаючи належне вшанування пам’яті загиблих на Майдані та в зоні АТО проведено урок пам’яті «Герої живуть вічно».МИКОЛАЇВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

"Україна понад усе"

        Вже на початку нового навчального року колектив нашої школи розпочав активну роботу. 1 вересня темою першого уроку у всіх класів школи була: "Україна - єдина країна". 14 жовтня відбулося щорічне свято осені під гаслом "ЦІ квіти тобі, Україно!", на якому учнівський колектив школи представив барвисті, веселі букети та композиції власного виконання.

        У листопаді було проведено засідання методичного об'єднання класних керівників на тему "Формування у школярів високої громадської 

активності та національної свідомості", де розглядалися проблеми виховання школярів, як патріотів своєї країни.

       До Дня Гідності та Скорботи проведена загальношкільна урочиста лінійка "Україно, незборима зроду - ти душа великого народу", а керівником гуртка "Юніори" Баклажком В.М. були проведені спортивні змагання з волейболу під гаслом "Вперед до перемоги!". 6 грудня не були залишені без уваги і наші захисники Вітчизни: до Дня української армії проводились спортивні змагання під гаслом "Ми майбутнє твоє, Україно!".

      З новими силами і натхненням 15 січня 2015 рокупровели флешмоб "Дерево побажань Україні", де учні школи акапельно виконували Гімн України і насимволічному дереві розмістили власноручвиготовлені патріотичні листівки-побажання у формі жовто - блакитних сердець.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 СТОЛЬНЕНСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

"Світла пам'ять всім полеглим героям"

      19 січня на базі Стольненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася загальношкільна лінійка, приурочена відкриттю пам’ятного знаку, який присвячений воїну АТО Бурлаці Миколі Михайловичу, який загинув під час воєнних дій 19 липня 2014 року при визволенні Лисичанська.

      На лінійці були присутні почесні гості: мати – Бурлак Ганна Іванівна, тітка – Шевченко Євдокія Іванівна, сестра і водночас однокласниця – Маринченко Євгенія Володимирівна та племінник – трьохрічний Ваня.

      Учні уважно послухали про життєвий шлях героя. Також на лінійці виступила мати Ганна Іванівна, яка зворушливо розповіла про перебування сина в АТО, про його солдатські будні.

      Перед учнями мала слово класний керівник Миколи Бурлаки Федоряк Надія Петрівна, яка розповіла про учнівські роки нашого героя, який з раннього дитинства мріяв бути військовим або міліціонером.

     Загальношкільна лінійка закінчилася словами: «Герої не вмирають!»

 

 

 

 

 

 

 

 ДАНИЛІВСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

"Опора для бійців"

      В рамках акції в стінах нашої школи було проведено зустріч з учасником АТО Шурубом Євгеном. Який в стриманій формі розповів про нелегкі дні на сході України та попросив всіх учнів школи не цуратися своєї Батьківщини, адже вона у нас одна. На зустрічі адміністрація навчального закладу передала Євгену кошти, які зібрали мешканці села в надії допомогти мобілізованим бійцям. 

     Було проведено загальношкільну годину спілкування на тему: "Україна - єдина країна". На ній учителі школи наголосили на тому, що патріот живе в кожному з нас і тільки ми вирішуємо яким він буде!!!!!БЛИСТІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

"Тільки в єдності наша сила"

9 лютого 2015 року з самого ранку йшли люди у Блистівську школу, де за ініціативи учнівського комітету, педагогічного колективу було організовано благодійний ярмарок по збору коштів для воїнів АТО «Допоможемо». На ярмарку були представлені найрізноманітніші товари: випічка (тістечка, торти, хліб), вироби з дерева, бісеру, паперу, лозяні кошики тощо. В ярмарок активно включилися батьки; вони допомагали учням у виготовленні виробів. Крім продажу товарів було організовано роботу благодійної скриньки «Допоможемо воїнам АТО». Всі кошти, зібрані під час ярмарку, передано до волонтерського центру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz